Цибуля сіянка (саджанка)
Приймаємо попередні замовлення на озиму голландську цибулю саджанку
Відправка цибулі з ВЕРЕСНЯ
Ціна фіксується при 100% оплаті, при відправленні наложеним платежем ціни можуть бути змінені
Додаткова знижка
- на роздрібні замовлення (якщо Ви замовляєте фасовки по 0,5 кг чи 1 кг) - 5% знижки від загальної суми замовлення.
- гуртово-роздрібні замовлення (якщо ви замовляєте фасовки по 5кг, 10кг чи 20кг, де вже є нижча ціна) - 3% знижки від загальної суми замовлення
Всі відправки здійснюємо поштовими перевізниками НОВА ПОШТА та УКРПОШТА, за їхніми тарифами.
Цибуля – це одна з найпопулярніших рослин, яку висаджують і вирощують практично всі дачники та городники у відкритому грунті на своїх земельних ділянках.Незважаючи на широке поширення і популярність, далеко не всі городники вміють вирощувати цибулю. Це досить примхлива культура і будь-яке відхилення в агротехніці призводить до погіршення якості врожаю. Надмірно гостра цибуля зростає при нестачі вологи на початку вегетації, дрібна головка формується при загущеній посадці і на неправильній глибині, недотримання сівозміни та правил догляду веде до розвитку захворювань і позначається на лежкості цибулі.
Часто дачники отримують урожай цибулі, половина якого зберігається і до середини зими, а інша половина годиться тільки в борщ через виражену гостроту. Які ж особливості потрібно врахувати, щоб правильно посадити цибулю сіянку і уникнути багатьох проблем?
Посадка цибулі
Цибуля сіянка любить освітлені ділянки і не переносить низини з важкими перезволоженими ґрунтами. Добрими попередниками для неї стануть капуста, огірок та пасльонові. Ці культури не мають з цибулею спільних шкідників і хвороб, а оскільки їх вирощування супроводжується внесенням високих доз органічних і мінеральних добрив, то грунт залишається ще досить поживним.
Посадковий матеріал, цибуля сіянка не вимагає ніяких процедур для активації ростових процесів. За тиждень до посадки її перебирають, вибирають висохлі, пророслі і гниючі цибулинки, і сортують, розділяючи на 2-3 фракції.
Строки садіння цибулі сіянки
Саму дрібну фракцію (діаметр менше 1,5 см) рекомендується посіяти в більш ранні терміни, так як вона не дає стрілок. Цибуля сіянка з середньої фракції (діаметр 1,5-2 см) дає самий хороший урожай, але за умови, що посадка проведена в досить прогрітий грунт. Великі цибулини (діаметр більш 3 см) можна використовувати для вирощування цибулі на перо або для отримання ріпки на консервацію, так як вони часто дають стрілки, що позначається на лежкості.
Підзима висадка озимої цибулі сіянки має свої плюси: основний з них - отримання високого якісного врожаю. Перш ніж вибрати час, коли садити цибулю-сіянку восени під зиму, потрібно врахувати різні фактори. Осінні роботи дозволять знизити обсяг посадок на весну. Досить доглядати за паростками, і в середині літа вже можна збирати урожай.
Плюси посадки озимої цибулі: урожай зріє раніше, ніж при весняній посадці, тому на місці викопаної цибулі можна посадити іншу зелень, зелене перо з'являється дуже рано, практично з-під снігу; пройшовши загартування холодом, овоч зростає витривалим і не піддається захворюванням.
Час для підзимової посадки цибулі вибирають з урахуванням погодних умов у регіоні. Найкращий час - за місяць до настання холодів. Якщо висадити цибулини занадто рано, то вони почнуть рости, випустять стрілку і загинуть при заморозках. При більш пізній посадці цибуля не встигне вкоренитися на грядці. Восени потрібно орієнтуватися на прогноз погоди. Якщо температура повітря кілька днів тримається на рівні 5 ° C, то можна приступати до робіт.
Краще вибирати для вирощування озимого гібридні сорти цибулі або види розраховані на короткий і середній світловий день. Це означає, що формування цибулини почнеться, коли тривалість світлового дня складе 12-14 годин. Цибуля сіянка, призначена для весняної висадки, краще не садити під зиму. Такі сорти погано переносять низькі температури, а після промерзання починають рано пускати стрілки.
Як правило, під зиму краще садити сорти з гострим смаком. Більш солодкі побратими люблять тепло і погано переносять морози. Але в південних регіонах можна успішно вирощувати озимим способом і солодкі сорти цибулі.
Сорти цибулі
Сорти цибулі можна розділити за смаком: гострий, напівгострий і солодкий.
Гострі є скоростиглими, вони добре зберігаються, багаті ефірними маслами, мають щільну м'якоть. Їх можна прибирати не тільки вручну, але і машинним способом, так як зазвичай вони щільно упаковані в кілька шарів сухих лусочок. Але ці сорти не можна назвати дуже врожайними.
Цибуля сіянка напівгострих сортів має не так багато верхніх лусочок, а м'якоть середньої щільності. Вона мало придатна для машинного прибирання і не так довго зберігаються. Врожайність більш висока порівняно з гострими сортами, але і дозріває вона довше.
Цибуля солодких сортів, як правило, використовується свіжою і займає заслужене місце на літньому столі. Вона радує нас високими врожаями, але зберігається недовго.
Сорт Штутгарт до нас прийшов з Німеччини. Мабуть, найвідоміший у Європі. Це ранньостиглий сорт, період до отримання стиглої цибулі від 66 до 73 днів. Цибуля універсального використання, гостра. Цибулина має плоску форму, середнього або великого розміру, масою від 50 до 94 грамів. М'якоть дуже щільна і біла всередині сухі лусочки щільно покривають цибулину, що дозволяє зберігати її 6 місяців.
Сорт Голіат - середньо-ранній сорт озимої цибулі сіянки. Цибулини золотистого кольору, довгастої форми. Період дозрівання 105-115 днів. Маса цибулини 150-180 р. Цибуля-сіянка Голіат володіє гострим смаком. Чудово зберігається. Найкращою вважається осіння висадка цибулі - за три тижні до стійких нічних заморозків.
Цибуля-сіянка Senshuy, Сеншуй (Allium cepa L. Senshuy). Озима цибуля сіянка. Це японський сорт цибулі високої якості. Надзвичайно популярний і надійний. Середньопізній. Як і більшість цибуль, відноситься до підродини Цибулеві. Дуже поширений в Україні. Цей сорт з високим виходом раннього врожаю. При сприятливих умовах і правильному догляді, урожай цибулі становить близько 400 кг з сотки. Він придатний для короткого зберігання. Висота рослини становить 40-50 см, а ширина - 1-10 см. Цибулини великого розміру, солом'яно-золотистого кольору, округло-плоскі або витягнуті. Сіянка витягнутої форми. Красива золота колірна гамма луски, тонка «шия» з постійно висушеної лушпинням робить цей сорт незамінним на ділянці. М'якоть білого кольору з чудовим ароматом. Листя широкі, темно-зеленого кольору. Цей сорт придатний для свіжого ринку і переробки.
Цибуля-сіянка Радар (Рейдер) пізній високоврожайний сорт озимої цибулі. Дуже популярний завдяки своїй зимостійкості. Урожайність: 60-65 т / га Цибулина середнього розміру, округлої форми, з жовто-коричневими покривними лусками. М'якоть соковита, біла, щільна, напівгострого смаку. У порівнянні з іншими сортами цибулі - дуже добре переносить зиму, має більш щільні покривні луски, краще зберігається, не стрілкує.
Цибуля-сіянка Шекспір - ранній сорт озимої цибулі. Цибулина середнього розміру, округлої форми, з жовто-коричневими покривними лусками. М'якоть соковита, біла, щільна, напівгострого смаку. У порівнянні з іншими сортами цибулі - дуже добре переносить зиму, має більш щільні покривні луски, краще зберігається, не стрілкує.
У нашому інтернет магазині Дім Сад Город ми пропонуємо Вам кращі сорти цибулі сіянки за доступними цінами і доставкою по всій Україні Новою Поштою і Укрпоштою. З нами у Вас буде завжди багатий урожай!